تاريخ : 6 / 1 / 1394برچسب:, | 10 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان گتوند پیش از ظهر امروز طی مراسمی باحضور سادات ابراهیمی نماینده مردم شوشتر وگتوند درمجلس شورای اسلامی، پریدار ریاست دانشگاه علوم پزشکی دزفول، سید مجید صالحی فرماندارشهرستان گتوند ،اهالی روستای پل پرزین ودیگر مسئولین محلی گتوند  اورژانس جاده ای پل پرزین  به صورت رسمی افتتاح شد. در ابتدای این مراسم سیدمحمد سادات ابراهیمی نماینده مردم شوشتر وگتوند درمجلس شورای اسلامی ، پریدار ریاست دانشگاه علوم پزشکی دزفول وبیژن حسین پور مدیریت شبکه بهداشت ودرمان گتوند به ایراد سخن پرداختند.

بیژن حسین پور مدیریت شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گتوند ضمن خیر مقدم به مدعوین افزود: یکی از مهمترین اقداماتی که باید برای مردم انجام داد توسعه خدمات درمانی و بهداشتی و امدادی است. وی با اعلام اینکه احداث پایگاه اورژانس جاده‌ای در پل پرزین احساس می‌شد،‌ افزود: با توجه به حادثه خیز بودن این منطقه، لذا تمهیدات اندیشیده شده این مهم امروز در پل پرزین  به بهره‌برداری رسید.

حسین پور درادامه خاطر نشان کرد: اورژانس جاده ای پل پرزین  در زمینی با مساحت 450وبا زیربنا 160متر مربع وبا اعتباری بالغ بریک میلیارد ونیم ریال ساخته شده است. ضمنا" یک دستگاه امبولانس به عنوان خودرو عملیاتی در این پایگاه مستقر است.

پریدار رييس دانشگاه علوم پزشكي دزفول در اين آيين با اشاره به اينكه راه اندازي اين پايگاه در ادامه طرح تحول سلامت است گفت: نقش اورژانس براي مردم بسيار مهمتر از خدمت رساني ساير فعاليت هاي انجامي توسط بخش بهداشت کشور است.

سید محمد سادات ابراهیمی نماینده مردم شوشتر وگتونددر ادامه این مراسم با تبریک سال نو  وگرامیداشت ایام فاطمیه افزود: امروزه شاهد پیشرفت های مختلف در عرصه های گوناگون انقلاب اسلامی هستیم که بهداشت و درمان نیز از این قافله عقب نماند و پیشرفت های خوبی حاصل شده است.

وی عنوان کرد:این پایگاه پوشش محورهای اصلی منطقه کیارس،پل پرزین به گتوند و بخشی از راه های فرعی را پوشش می دهد.

"سید مجید صالحی فرماندارگتوند" درحاشیه افتتاح این اورژانس با اشاره به حادثه خیز بودن این جاده ابرازامیدواری کرد: افتتاح این مرکز بتواند نقش اثرگذاری در نجات جان حادثه دیدگان و بیماران داشته باشد.

صالحی در ادامه با اشاره به اینکه توسعه زیرساختهای بهداشتی و پیشگیری از بیماریها مقدم بر درمان است بیان داشت: سلامتی همه مردم آرزوی ماست و همیشه خصوصاً در این ایام ضمن تلاش برای حل مشکلات درمان و رفع نیازهای بیماران شفای همه بیماران را ازخداوند منان خواستاریم.

گفتنی است زمین این اوزانس جاده ای  راخیرین واهالی منطقه پل پرزین اهدا کرده اند.

 پایگاه اورژانس جاده ای درروستای پل پرزین ازتوابع بخش مرکزی در25کیلومتری شمال شهرستان گتوند واقع شده است.

 تاريخ : 7 / 11 / 1393برچسب:, | 11 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

انتشار خبر حمله کفتار به جوان صالح شهری(شهرک چمران) صحت ندارد.

دکتر عرفانی مسئول درمانگاه صالح شهر در گفتگویی با ما گفت : تا کنون هیچگونه گزارشی مبنی بر حمله کفتار به انسان در صالح شهر(شهرک چمران) به این مرکز و خانه بهداشت از اهالی صالح شهر ارسال نشده است .

دکتر عرفانی در ادامه افزود گروهی از دامپزشکی شهرستان گتوند بمدت 3 الی 4 ساعت در منطقه به گشت زنی پرداختند و هیچگونه موردی از حمله حیوان به یک انسان مشاهده نشد و گزارشی در این زمینه نیز تهیه گردیده شد .

مسئول درمانگاه صالح شهر تاکید کرد که در صورت بروز مسائل مشابه قبل از انتشار آن شهروندان با ما تماس گرفته تا ما از صحت درستی و نادرستی آن اطمینان حاصل نمائیم .

مدیریت شاهد صالح شهر : لازم به توضیح است اشخاصی که از رسانه های گروهی (وات ساپ ، وایبر و تانگو و ... ) استفاده می نمایند ، با توجه به اینکه اخبار در این رسانه ها با سرعت منتشر میگردد ، قبل از انتشار این چنین اخباری ، از صحت درستی یا نادرستی آن اطمینان حاصل نمایند و نسبت به اینگونه مسائل شایعه ساز حساسیت بیشتری داشته باشند .در این شماره از نشریه شاهد صالح شهر مطالبی از جمله گفتگو با فرماندار شهرستان گتوند ، گفتگو با خانواده شهید پورابراهیمی ، گفتگو با مداح اهل بیت برادر محمد آسیابانی ، اهم اخبار شهرستان ، آثار شاعران صالح شهر و ... به چشم میخورد  که این مطالب را بصورت فایل PDF در اختیار کاربران قرار داده ایم ، ضمناً از کاربران محترم درخواست مینمائیم هر گونه انتقاد ، پیشنهاد و نقطه نظری دارند از بخش نظرات این سایت می توانند با ما درمیان بگذارند .

صفحه 1

http://s5.picofile.com/file/8151077584/1.pdf.html

صفحه 2

http://s5.picofile.com/file/8151077600/2.pdf.html

صفحه 3

http://s5.picofile.com/file/8151077626/3.pdf.html

صفحه 4

http://s5.picofile.com/file/8151077650/4.pdf.html

صفحه 5

http://s5.picofile.com/file/8151077776/5.pdf.html

صفحه 6

http://s5.picofile.com/file/8151077884/6.pdf.html

صفحه 7

http://s5.picofile.com/file/8151077950/7.pdf.html

صفحه 8

http://s5.picofile.com/file/8151078000/8.pdf.html

صفحه 9

http://s5.picofile.com/file/8151078068/9.pdf.html

صفحه 10

http://s5.picofile.com/file/8151078118/10.pdf.html

صفحه 11

http://s5.picofile.com/file/8151078334/11.docx.html

صفحه 12

http://s5.picofile.com/file/8151078184/12.pdf.html

صفحه 13

http://s5.picofile.com/file/8151078276/13.pdf.html

صفحه 14

http://s5.picofile.com/file/8151078284/14.pdf.html

صفحه 15

http://s5.picofile.com/file/8151078300/15.pdf.html

صفحه 16

http://s5.picofile.com/file/8151078318/16.pdf.html

 

 تاريخ : 7 / 7 / 1393برچسب:, | 10 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

حجت الاسلام سادات ابراهیمی ساعت 24 جمعه شب گذشته بصورت سرزده از بیمارستان شهدا تامین اجتماعی شهرستان شوشتر بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده شوشتر و گتوند، حجت الاسلام سید محمد سادات ابراهیمی در بازدید سرزده خود از بیمارستان شهدا ضمن استماع و گفتگو با تعدادی از مراجعه کنندگان به بیمارستان از چند تن از بیماران بستری شده نیز عیادت کردند.

ایشان درخصوص اولویت کاری کادرپزشکی و درمانی اظهار داشتند: رضایتمندی بیماران و افزایش کیفیت خدمات ارائه شده باید مهمترین دست آورد این بیمارستان باشد.

نماینده مردم در خانه ملت در ادامه ابراز امیدواری کردند: مردم با اجرای طرح نظام سلامت هرچه سریعتر در زمینه کاهش مشکلات و هزینه های درمان قدم به قدم شاهد تحولات مثبت بیشتری باشند.

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی در پایان در دیدار با کادر درمانی و رئیس بیمارستان شهدا تامین اجتماعی خاطرنشان کردند: افزایش فعالیت کمی و کیفی بهداشتی و درمانی از سیاست های دولت تدبیر و امید است که مجلس با جدیت در جهت تحقق این اهداف تلاش می نماید.تاريخ : 12 / 6 / 1393برچسب:, | 7 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

مطلبی زیبا و پر معنی با نام ( از زبان بريده ي مرگ ) و با نویسندگی زهرا فرهمند کارشناس ارشد زبان و ادبیات از صالح شهر

تقدیم به مردم غم دیده و مظلوم غزه....

 

از زبان بريده ي مرگ

        سوار بر اسب يال افشان زمانم .خواهم آمد؛ از هر دري و از هر راهي و در حريم تاريخ بشري هجوم خواهم آورد. آن روز كه خدا ماموراني از فرشتگان مقرب خود را به سوي زمين فرستاد، در نامه تقدير من چنين ثبت گرديد كه برو و امانت داده شده بر جسمهاي استخواني رانده شدگان از بهشت را در مقابل يك آرامش ابدي از آنها بگير. من مسافر غريب اين سرزمينم كه هيچ ميزباني مرا به خانه خود راه نمي دهد؛ اما من مهمان ناخوانده ام خواهم آمد به سراغ شما نيز خواهم آمد چه بخواهيد چه نخواهيد. روزي به سراغ شما خواهم آمد از راهي كه پاياني نمي توان برايش تصور كرد وبه شما خواهم گفت راهي كه برگزيده ايد سرابي بيش نيست. به سراغتان خواهم آمد و شما را از تخت هاي بي اساس پادشاهي به زير خواهم آورد و در گوش شما ناقوس رفتن را به صدا در خواهم آورد و چشمانتان را بر حقايق زندگي خواهم گشود تا شايد برگي از اوراق تاريخ مايه عبرت شما باشد. شما به خيال خودتان روشنايي را در چاههاي پر از ظلمت و فساد و تباهي مي جستيد و افتخارتان را در خفه كردن صداي مظلوماني مي ديديد كه فريادشان مظلوميت در تاريخ را معنا مي كرد.شما دست پرورده كدام شيطانيد و در مكتب كدام ديو سياه قصه ها درس خوانده ايد. از كجا آمده ايدٌٍُِّْ؟ و به كجا خواهيد رفت؟ آيا از خود پرسيده ايد .؟آيا شما زندگي را ابديت محض مي دانيد؟ و آيا خون مظلومان و ستمديدگان تاريخ درخت بقا و پايداري شما را آبياري خواهد كرد.؟

      روزي كه از در خانه ها و از كنارتان گذشتم چشمانتان را بر من بستيد تا شايد به خيال خودتان مرا نبينيد. اما من در نهانگاه ذهنم شما را نقش بستم؛ تا روزي شما را به ياد آورم. روزي كه شما با دستان  پليدتان سلاح مرگ مظلومان تاريخ را مي ساختيد، روزي كه نفسهاي انساني را در سينه حبس مي كرديد و انسانيت خود را در صفات حيواني و شيطاني گم كرديد همان روز دستاني تابوت مرگ شما را مي ساخت . من گريه كودكان آواره در كوچه ها را ، فرياد دادخواهي مادران زجر كشيده در دادگاه حق و حقيقت و ويرانه هاي بر جاي مانده از شهري كه روزگاري روح زندگي در رگهاي آن جاري بود همه را به تصوير كشيده ام؛ آيا شما اين تصاوير را در هيچ نمايشگاهي نديده ايد؟ آياپنجره احساستان تا ابد بسته خواهد ماند؟

      آيندگان تاريخ بر جاي مانده از حكومت شما را چگونه تفسير خواهند كرد. واژه هاي به كار رفته در فرهنگ لغت شما ركيك ترين واژه هاي تاريخ خواهند ماند و همين واژه ها بي معناترين و كريه ترين جمله ها را در وصف شما خواهد سرود براي شعرتان هيچ وزن و قافيه اي نمي توان در نظر گرفت. به سراغتان خواهم آمد و به يادتان خواهم آورد آنچه در اذهان پليدتان نهان داشته ايد. داستان زندگي شما همان قصه اي خواهد شد كه شنيدنش كابوس شبهاي تاريك كودكان را بدنبال خواهد داشت. به سراغتان خواهم آمد و سرتان را به سنگ خواهم زد سري كه در

برابر هيچ قانون و دادگاهي فرو نيامد. آن روز كه مادران داغ ديده بر جسدهاي غرقه به خون فرزندان به ناحق كشته خود لالايي خواب ابديت را زمزمه مي كردند آن روز شما را از خواب غفلت بيدار خواهم كرد، خوابي كه وجدان و انسانيت شما را به يغما برد. من بارها نمايش استعمارگري شما را در صحنه هاي هنرمنديتان ديده ام. صحنه هاي نمايشي كه بازيگراني دست نشانده چون عروسك هاي خيمه شب بازي نقش انسانهاي به ظاهر طرفدار حقوق بشر را بازي مي كنند و خنده بي شرمي تماشاگراني كه مزدورانه مهر تاييد بر پيشاني آنها مي زنند. شما عروسك گردان وقيح ترين نمايش دنياييد.

      آن روزدر كوچه هاي غم گرفته شهري كه روزگاري آهنگ زندگي گوش هر رهگذري را نوازش مي كرد ؛پايكوبي شيطان وجودتان را به نظاره نشستم. همان روز در ميان سكوت رعب آور سرزمين هاي غارت شده ،تاريخ مرگ شما را رقم مي زدم. روزي كه خواب شيرين بامداد رحيل، شما را از شنيدن آواي جرس كاروان باز داشت شما غرق در روياهاي به ظاهر شيريني بوديد كه چيزي جز زهر ناكامي را به كامتان نخواهد ريخت. همان روز عالم را در سكوتي ناباورانه فروخواهم برد تا صداي ناقوس مرا بشنويد و به خود بياييد كه تفسير خواب شما همان چيزي خواهد بود كه بناي زندگيتان را بر باد خواهد داد.     

 تاريخ : 21 / 5 / 1393برچسب:, | 7 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

محمد فتاحی معلم جوان گتوندی ، پس از مرگ مغزی اعضای بدنش را اهدا کرد و به همه ی مردم درس ایثار و از خودگذشتگی داد .

 

براثر سانحه تصادف در روز 8 مرداد ماه  معلم  26 ساله گتوندی  به نام محمد فتاحی دچار آسیب شدید مغزی شد که بلافاصله برای انجام معالجات به بیمارستان دزفول  منتقل می‌شود.

 

وی پس از چند روز به تهران منتقل شد و پس از گذشت چند روز ، دچار مرگ مغزی شد .
طبق گفته ی اطرافیان ، محمد فتاحی کارت اهدای عضو داشته است .

 

پدر وی که از فرهنگیاان بازنشسته می باشد با اجازه ی اهدای اعضای فرزندش ، به جان چند بیمار که با مرگ دست و پنجه نرم می کردند جان دوباره بخشید .

 

این دبیرگتوندی با اهدا چند عضو از بدنش آخرین درس خود که درس انسانیت و از خودگذشتگی بود را به همه ی مردم کشورش تدریس نمود و به دیدار حق شتافت .

 تاريخ : 16 / 2 / 1393برچسب:, | 7 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

معلمان و فرهنگیان یکی از گروه های مرجع و پایه هر شهر هستند چرا که هم آموزش و هم تربیت فرزندان ما را بر عهده دارد ، لذا باید روحیه ای با نشاط و فعال داشته باشند.

تا برنامه های هفته معلم در شان مقام معلم نباشد نمی توان ازمعلم ایجاد خلاقیت و نو آوری را در فضای آموزشی برای فرزندانمان انتظار داشته باشیم.

"معلمی یکی از پر زحمت ترین شغل هاست "این جمله را همه می دانیم و درک میکنیم چرا که زحمت آنها را در برخورد با فرهنگ ها و آداب های مختلف در کلاس و ... را در طی روزها مشاهده می کنیم . در این راستا هفته معلم باید با برنامه های ویژه و در شان معلم برگزار گردد، تا از زحمات یک ساله آن معلم تقدیر شود.

امروزه نباید معلم  از معلم تقدیر و تشکر کند بلکه جامعه باید به پاس خدمات معلم از معلم تقدیر کند. چنانکه مشاهده می شود در مدارس صالح شهر دانش آموزان و مدیران مدارس با تقدیم شاخه گلی از زحمات معلم تقدیر و تشکر می نمایند .

سایت ها ، مجلات ، وبلاگ ها و .. نیز رسالت اطلاع رسانی و حمایت از زحمات معلمین را دارند و این را مشاهده نموده ایم در نشریات و سایت های صالح شهر نیز این اطلاع رسانی چندین بار در سال های گذشته و امسال صورت گرفته ولی در این راستا مسئولین محترم صالح شهر هیچگونه برنامه ای برای تقدیر و تشکر از این قشر در سطح شهر نداشته ، ندارند و یا شاید نداشته باشند .

این در حالی است که در اولین نشریه شاهد صالح شهر در سال 1393 یکی از تلخ ترین موارد سال 92 تقدیر نکردن از مقام معلم عنوان شده بود. تاريخ : 5 / 2 / 1393برچسب:, | 9 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

بامداد روز چهارشنبه مورخه 93/02/03در پی حادثه ای که در روبروی شهر صالح شهر اتفاق افتاد منجر به فوت یکی از جوانان صالح شهر گردید که در پی این حادثه مخاطبین این وبلاگ با ارسال پیام هایی درخواست پیگیری مسئولین قضایی جهت بررسی این حادثه نمودند تا بتواند مرهمی بر دل داغ دار این خانواده گردد .

مدیریت این سایت ضمن تشکر از مردم فهیم صالح شهر که در پی این حادثه دلخراش با این خانواده ابراز هم دردی نمودند از مسئولین امر تقاضای عاجل مینماید تا هرچه سریعتر پیگیر این پرونده گردند .کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام

در غم از دست دادن عزیزان به سوگ نشستن صبری میخواهد عظیم ،

جناب آقای منوچهر بهداروند ضایعه دردناک درگذشت خواهر زاده گرامیتان را بشما و خانواده محترمتان تسلیت عرض مینمایم از خداوند بزرگ برای شماصبر و شکیبایی و برای آن عزیز در گذشته غفران و رحمت واسعه الهی را خواستارم .

سردبیر نشریه شاهد صالح شهر

مسئول کانون فرهنگی هنری شاهد صالح شهر

 تاريخ : 21 / 1 / 1393برچسب:, | 19 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

محمود بلیوند عضو شورای اسلامی صالح شهر و رئیس شورای شهرستان اطلاع داد که از این پس کلیه همشهریان محترم صالح شهری می توانند مدارک مورد نیاز ثبت نام خود را در قبال هیچگونه وجهی به ایشان تحویل داده تا مراحل ثبت نام را انجام دهند . 

این عضو شورا هدف از انجام چنین کاری را کمکی هر چند ناچیز به خانواده های تحت پوشش کمیته ، بهزیستی و خانواده های کم درآمد اعلام نموده است .

تلفن : 09163048990

 مراسم بزرگداشت روز جهانی بهداشت  و هفته سلامت با همت مسئولین در مدرسه پروین اعتصامی صالح شهر  برگزار شد.

در این مراسم دانش آموزان مطالب و اشعاری در مورد سلامت انسان ها و روز سلامتی بیان کردند .

خانم شفیعی مدیریت این آموزشگاه ضمن تبریک این روز گفت : امیدواریم دانش آموزان عزیز معنی و مفهوم این روز را به خوبی درک کرده و بتوانند در تمام سال الگوی مناسبی در جهت حفظ سلامتی و رعایت بهداشت برای دیگران باشند . 

مدیر آموزشگاه در ادامه در خصوص مسائل بهداشتی ورعایت بهداشت فردی وعمومی با دانش آموزان صحبت نمود و از زحمات نمایندگان بهداشت  آموزشگاه تقدیر وتشکر بعمل آمد.تاريخ : 17 / 1 / 1393برچسب:, | 11 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

گفتگو با خانواده محترم شهید مهندس محمدپور در نشریه شماره 6 شاهد صالح شهر ویژه نوروز 93

 

دانلود فایل word :

http://up.persianscript.ir/uploads/d012-Dosdc1.docx

 

فایل متنی در بخش ادامه مطلب همین خبرادامه مطلب
تاريخ : 17 / 1 / 1393برچسب:, | 11 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

گفتگو با دکتر پوربختیار محقق و پژوهشگر تاریخ و ایل بختیاری در نشریه شماره 6 شاهد صالح شهر

 

دانلود فایل word :

http://up.persianscript.ir/uploads/b15e-6-11.docx

 

فایل متنی در بخش ادامه مطلب همین خبرادامه مطلب
تاريخ : 6 / 1 / 1393برچسب:, | 12 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

رئیس جمهور بعد از اتمام جلسه امروز هیأت دولت با حضور در بین خبرنگاران، سال نو را به آن‌ها تبریک گفت.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان پس از پایان نخستین جلسه هیأت دولت در سال ۹۳ به همراه حجت‌الاسلام المسلمین شهیدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد در حیاط ساختمان نهاد ریاست جمهوری در بین خبرنگاران حاضر شد و سال نو را به آن‌ها تبریک گفت.تاريخ : 29 / 12 / 1392برچسب:, | 12 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

سال 1392 برای مردم صالح شهر ، سالی پر از فراز و نشیب و با طعم اتفاقات خوش و ناخوش بود.

سالی که خوشی آن پیشرفت و آبادانی صالح شهر که به همت مسئولین رقم خورده بود و ناخوشی آن درگذشت 12 تن از جوانان و دانشجویان و مهندسان این شهر کوچک بود.

بی گمان از هر شهروند صالح شهری این سوال پرسیده شود جوابی جز این دو نخواهد شنید . پیشرفت را در یک نگاه و با چرخ کوچکی در خیابان ها ، کوچه ها و فضاهای داخل و خارج شهر و ناخوشی را می توان در پنجشنبه آخر سال بر مزار این عزیزان دید و مشاهده کرد .  این سال با هر چه خوشی و ناخوشی در بر داشت ، گذشت ....

فرا رسیدن سال نو همیشه نوید بخش افکار نو، کردار نو و تصمیم های نو برای آینده است. آینده ای ، که همه امید داریم بهتر از گذشته باشد. در سال نو، ۳۶۵ روز سلامتی، شادی، پیروزی، مهر و دوستی و عشق را برای مردم شهرستان گتوند بالاخص صالح شهر آرزومندم و امیدوارم در این سال بتوانیم بدی های گذشته را فراموش و خوشی های آن را با نام خاطره و تجربه در ذهن خود ثبت و ضبط بنمائیم.

 تاريخ : 29 / 12 / 1392برچسب:, | 12 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

به نقل از روابط عمومی شهرداری مهندس رستمی شهردار صالح شهر در پیامی ضمن تبریک سال 1393 به همشهریان عزیز صالح شهر برای خانواده های 12 جان باخته تصادف آذر ماه صالح شهر از خداوند متعال صبر و شکیبایی را خواستار شد .

متن این پیام در زیر آمده است :

به نام ذات هستی بخش
آخرین روزهای سال 92 با تمام خوبیها وبدیها وبا تمام خاطرات وحوادث تلخ وشیرین در حال سپری شدن است
در آستانه سال نو وبهار طبیعت جا دارد ضمن تسلیت بمناسبت  ایام فاطمیه (س) از مردم خوب و غیور صالح شهر بابت همکاری در عمران وآبادانی شهر صمیمانه تشکر  نمایم وازخداوند منان که توفیق خدمتگذاری به مردم شریف را نصیبمان کرده سپاسگذارم.امیدوارم در سال جدید با استعانت از خداوند متعال وحمایت شما شهروندان  عوامل  شهرداری توفیق خدمت صادقانه را بیش از بیش به نحو مطلوب ارائه نمایند و از آنجائیکه شهرداری و مدیریت شهری مجموعه پیچیده ومتنوعی می باشد و اعتقادم بر این است که این مردم هستند که شهر را می سازند و در سایه همین مشارکت داشتن شهری زیبا وسالم و بانشاط و مطلوب را با برنامه ریزی و حمایت بی دریغ و تاثیر گذار اعضاء محترم شورای اسلامی شهر به پیش ببریم.
درپایان برخود لازم می دانم سال 93 و آغاز بهار طبیعت را به همشهریان عزیز تبریک عرض نموه و انشاءالله سالی پربار وسرشار از موفقیت وسربلندی برای تک تک شهروندان وهم میهنان عزیزم  آرزومندم. جا دارد در بهار طبیعت و آغاز سال نو فقدان جانگداز دوازده تن از همشهریان عزیز را که در سانحه دلخراش تصادف در آذرماه 92 جان خود را از دست دادند گرامی بداریم وبرای خانواده های این عزیزان از خداوند متعال صبر جزیل مسئلت نماییم.تاريخ : 24 / 12 / 1392برچسب:, | 8 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

روز گذشته در حکمی از سوی دکتر رضایی سرپرست دانشکده علوم پزشکی خوزستان دکتر شهرام شیر خانی به عنوان سرپرست معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر منصوب گردیدتاريخ : 23 / 12 / 1392برچسب:, | 9 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

نشریه شماره 6 صالح شهر ویژه نوروز 1393 از شنبه توزیع خواهد شد .

در این شماره سعی شده است از ضعف های نشریات گذشته کاسته شد و بیشتر موضوعات مرتبط با مسائل روز در آن منتشر گردد .

در این شماره مطالبی از جمله : گفتگو با خانواده مهندس شهید محمدپور (ویژه روز مهندس) ، گفتگو با دکتر پور بختیار (ویژه اتفاقات فیلم سرزمین کهن) ، گفتگو با مسئول کانون های فرهنگی مساجد شهرستان (ویژه روز کانون ها و مساجد ) ، گفتگو با مسئولین هیئت ورزشی صالح شهر ، پیام تبریک عید نوروز از طرف مسئولین (ویژه نوروز 1393) ، توصیه ها و مسائل مربوط به مسافران نوروزی (ویژه نوروز 1393) ، جاذبه های گردشگری و شماره تلفن های ضروری (ویژه نوروز 93) ، بخش اهم اخبار صالح شهر ، بخش فناوری و دانش ، و ... وجود دارد که امیدواریم مورد قبول همشهریان و مسافرین نوروزی قرار بگیرد .

همشهریان عزیز صالح شهر جهت گرفتن اشتراک و دریافت نشریه شماره 6 می توانند با شماره 9163007367 تماس حاصل نمایند .تاريخ : 18 / 12 / 1392برچسب:, | 12 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

به نقل از روابط عمومی شهرداری صالح شهر دکتر امامی رضوی معاون درمان وزارت بهداشت بمنظور بازدید از بخش ها ،وامکانات بهداشتی ودرمانی صالح شهر امروز شنبه مورخ 92/12/17 بهمراه حاج آقا سادات ابراهیمی نماینده مردم شهرستانهای شوشتروگتوند،مسئولین شهرستان گتوند ،اعضاء شورای اسلامی وشهردار صالح شهر از امکانات بهداشتی ودرمانی صالح شهر بازدید بعمل آوردند.دکترامامی در گفت وگو با کارکنان ،مدیران درمانگاه و اهالی صالح شهر از نزدیک درجریان مسائل ومشکلات بهداشتی و درمانی صالح شهر قرار گرفتند.
مهندس رستمی شهردار صالح شهر در گفت وگو با دکتر امامی رضوی معاون درمان وزارت بهداشت با توجه به مسافت زیاد صالح شهر با شهرهای همجوار و  وجود نقطه حادثه خیز و حجم بالای ماموریت های ایستگاه اورژانس جاده ای خواستار افزایش امکانات درمانی  و اضافه کردن یکدستگاه آمبولانس به ایستگاه اورژانس جاده ای صالح شهر شد که مورد موافقت معاون وزیر قرار گرفت.تاريخ : 5 / 12 / 1392برچسب:, | 13 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

برای مهندسین بن بستی وجود ندارد.

آنان یا راهی خواهند یافت٬ یا راهی خواهند ساخت

5 اسفند ماه سالروز بزرگداشت خواجه نصیرالدین توسی و روز مهندس بر تمام مهندسین و دانشجویان کشور خاصه مهندسین صالح شهر مبارک باد. ان شاءالله زیر سایه امام عصر (عج) و مقام معظم رهبری مدظله العالی سربلند ، پیروز ، موفق و سلامت باشید .تاريخ : 27 / 11 / 1392برچسب:, | 7 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

در نامه مشترک کارگردان، تهیه کننده، مشاور سریال سرزمین کهن و همچنین مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه سیما به معاون سیمای رسانه ملی نیز آمده است:

برادر گرامی جناب آقای دارابی

معاون محترم سیما

سلام علیکم؛ با احترام؛ پیرو مسائل پیش آمده درخصوص قسمت های پخش شده از مجموعه سرزمین کهن توضیحات ذیل را به استحضار می رساند:

مجموعه سرزمین کهن روایتگر وقایع سیاسی اجتماعی و مذهبی تاریخ معاصر کشور است که در بستر قصه ای خانوادگی و درام نمایشی، تاریخ تحولات کشور را از شهریور 1320 تا بهمن 1357 به تصویر می کشد. کارگردان، نویسنده و عوامل این سریال با احترام کامل به نقش همه اقوام و مردم نواحی کشور در مبارزات تاریخی ملت ایران، حوادث این برهه از تاریخ کشور را از زاویه دید کودکی بنام رهی به تصویر کشیده اند که در خانواده ای با اصالت و از پدری متدین (حمید رضا بختیاری) که در روستا به ملارضا و آقاملا مشهور است متولد می شود و در بدو طفولیت در بمباران های نیروهای اشغالگر انگلیسی پدرش به شهادت می رسد. از آن پس رهی در کشاکش حوادث تلخ و شیرین روزگار در جستجوی هویت واقعی خویش است و در مسیر این داستان، این فرزند راستین ملت ایران، فریب جریانات سیاسی حاکم در آن مقطع تاریخ را نخورده و اصالت و هویت خود را در تاریخ معاصر کشور حفظ می کند.

دیالوگ های شخصیت های این داستان در نقش اردکانی و بختیاری بیانگر مجادله و کشمکش ها در حوادث دهه 20 شمسی است و در این سریال تنها اسامی رجال سیاسی آن برهه نظیر آیت الله کاشانی، دکتر مصدق، دکتر فاطمی و شهید نواب صفوی از اسامی واقعی آنان اقتباس شده است.

در واقع رهی بختیاری نماد جوانی غیور، غیرتمند و تیزهوش ایرانی است. او فرزند راستین ملاحمیدرضا بختیاری است که از سویی اعتقاد راسخ دینی را از پدرش به ارث برده است و از سویی دیگر عشق به ایران را در دل می پرورد و در آخر در خانواده ای متدین مجذوب سلوک و منش امام خمینی (ره) شده و به نهضت او می گراید و در قالب قهرمان اصلی داستان، در نهضت انقلاب اسلامی نقش آفرینی می کند.

بدیهی است احترام به همه اقوام شریف و متدین کشور از جمله مردمان متدین و نجیب و اصیل ایل بختیاری از اصول انکارناپذیر است و روند حرکت سریال بر همین مدار است.

بی تردید دست اندرکاران این سریال به هیچ وجه حتی در تصورات ذهنی خویش قصد کوچکترین بی احترامی به ساحت مردم شریف و پر افتخار بختیاری را نداشته اند. مشاهده قسمت های آتی این مجموعه تلویزیونی موید این واقعیت خواهد بود. با این وجود چنانچه پخش قسمت های اولیه این مجموعه موجب رنجش خاطر هموطنان عزیز بختیاری شده است،‌ مراتب عذرخواهی خود را اعلام می کنیم.

توفیقات روزافزونتان را از خداوند منان خواستاریم.

محمودرضا تخشید مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه _ محمد مسعود تهیه کننده سریال _ کمال تبریزی کارگردان سریال و عباس سلیمی نمین مشاور تاریخی پروژه.تاريخ : 20 / 11 / 1392برچسب:, | 11 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

نقد یعنی پیدا کردن خوبی ها از میان بدی ها .نقد به یک اثر کمک میکند که ان اثر اعتبار یابد.اگر از یک کار یا یک مقاله ویا... انتقاد شود باعث می شود که نقاط بد آن کار مورد اصلاح قرار گیرد . نقد در هر زمینه اصول و قواعد خاص خود را دارد .کسی که اثری را نقد میکند منتقد نام دارد .منتقدان باید ریزبین دقیق وبا سرعت باشند . در نقد یک فیلم عواملی چون صدا تصویر نور بازیگران و... اهمیت دارند. فیلم های پر طرف دار بیشتر مورد نقد قرار میگیرند . منتقدانی که در روز نامه ها کار می کنند تمامی اخبار را مورد برسی قرار می دهندو به این نقد نقد ژورنالیستی میگویند.اما در بیرون کسانی منتقد هستند که تخصصی در زمینه های هنری داشته باشند. نقد های مثبت ومنفی: نقد مثبت یک اثر باعث پیدا شدن طرف دارانی برای یک اثر است.ولی نقد منفی باعث می شود که طرفداران به بحث ومجادله با منتقد یا منتقدان بپردازند... امروزه نقد در تمامی عرصه ها علمی فرهنگی سیاسی و...وجود داردواین نقد باعث پیشرفت اثر یا شخص می شود .البته در نقد باید به دیگران و نظر آنها احترام بگذاریم . نقد باید با رعایت اصول اخلاقی وبا دیدی کار شناسانه انجام شود.تاريخ : 9 / 10 / 1392برچسب:, | 14 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

دزفول-ایرنا-نخستین مرکز درمان اعتیاد با قرص متادون MMT توسط بخش خصوصی در شهرستان گتوند افتتاح شد.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا ˈ محمد علی اسدیˈ دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان گتوند روز دوشنبه در حاشیه افتتاح از این مرکز گفت: این مرکز با حمایت رییس شبکه بهداشت گتوند و در راستای مصوبات شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان گتوند توسط دکتر محمدرضا محمدی در شهرک ولیعصر احداث شد.
ˈبیژن حسین پور ˈ رییس شبکه بهداشت گتوند نیز گفت : درمان با متادون بهترین روشی است که مورد تائید وزارت بهداشت می باشد زیرا فرد معتاد در این روش به تدریج تحت نظارت پزشک و روانشناس از اعتیاد رهایی پیدا می کند .
این مرکز درنوبت عصر پذیرای بیماران گتوندی می باشد.تاريخ : 28 / 8 / 1392برچسب:, | 7 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

مهر:مسوول روابط عمومی بیمارستان دزفول روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: این نوزاد که ششم آبان متولد شد در بخش مراقبت های ویژه نوزادان این بیمارستان بستری بود.

فرهاد سخاوتˈ افزود: در این مدت یک تیم پزشکی در حال مراقبت از این نوزاد بودند ولی نوزاد به دلیل مشکلات جسمی فراوان فوت کرد.

نوزاد دو سر ایرانی درگذشت + عکسوی زنده نگه داشتن سیزده روزه این نوزاد ناقص الخلقه را یک پدیده نادر در علم پزشکی در جهان خواند و گفت: چنین نوزادانی معمولا چند ساعت پس از تولد می میرند اما این نوزاد دختر مدت زمان زیادی زنده ماند که در نوع خود بی نظیر است.

وی گفت: انتظار می رفت تیم پژوهشی از تهران و حتی خارج از کشور از این نوزاد برای مطالعه و پژوهش استفاده کنند ولی اینگونه نشد.

ˈفریدون جعفریانفرˈ مسوول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز تاریخ فوت این نوزاد ناقص الخلقه را نوزدهم آبان عنوان کرد و گفت: تاخیر در اعلام خبر فوت این نوزاد ناشی از کم اهمیت دانستن این موضوع و عدم اطلاع به موقع خبر مرگ در بیمارستان است.

یک زن ۳۰ ساله در دزفول در روز ششم آبان و در سومین بارداری خود، نوزاد ناقص الخلقه ای با دوسر، یک قلب، دوریه، دوستون فقرات و یک لگن به دنیا آورد.تاريخ : 7 / 8 / 1392برچسب:, | 7 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

دزفول - نوزادی با دو سر روز دوشنبه در بیمارستان دزفول متولد شد.

 

مسوول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی دزفول به خبرنگار ایرنا گفت:یک زن 30 ساله در سومین بارداری خود نوزادی با دوسر زایمان کرد که نوزاد متولد شده دارای دوسر، یک قلب، دوریه، و دوستون فقرات است که دارای یک لگن می باشد.

فریدون جعفریانفر افزود:حاصل این زایمان یک دوقلوی به هم چسبیده است که درجه چسبندگی آنها بالاست.

وی اظهار داشت:این نوزاد با عمل سزارین به دنیا آمده و پزشکان امیدوارند بتوانند با اقدامات پزشکی به زنده ماندن این نوزاد کمک کنند.تاريخ : 9 / 6 / 1392برچسب:, | 7 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

رئیس مرکز انتقال خون شوشتر گفت: بدون ارائه کارت ملی امکان اهدای خون برای اهدا کنندگان وجود ندارد و به این دلیل متقاضیان کارت ملی خود را به همراه داشته باشند.

شهرام شیرخانی اظهار داشت: متقاضیان برای مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون باید کارت ملی خود را به همراه داشته باشند و اطلاعات آن‌ها به صورت الکترونیکی به سیستم جامع انتقال خون کشور وارد شود چراکه وارد کردن دستی اطلاعات امکان‌پذیر نیست.

وی با اشاره به این‌که باید اصل کارت ملی به همراه باشد، گفت: نمی‌توان در مرکز انتقال خون از کپی کارت ملی و یا شناسنامه استفاده کرد و باید اصل کارت ملی به همراه متقاضی باشد.

کمبود گروه‌های خونی در شوشتر احساس می‌شود

رئیس مرکز انتقال خون شوشتر با اشاره به این‌که کمبود شدید بافت‌های خونی در شوشتر احساس می‌شود، افزود: باید تلاش کنیم تا مردم برای اهدای خون به مراکز مراجعه کنند و در این زمینه نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم.

وی با تاکید بر این‌که باید در اسرع وقت برای این مهم اطلاع‌رسانی کنیم، گفت: باید به مردم اطلاع‌رسانی شود که مشکل بیماران در سطح شهرستان شوشتر با اهدای خون سالم‌ آن‌ها حل می‌شود و باید در این زمینه همکاری مردم بیشتر شود.

ماهانه 500 واحد خونی نیاز داریم

رئیس مرکز انتقال خون شوشتر تاکید کرد: ماهانه بیش از 500 واحد خونی از همه گروه‌های موجود نیاز داریم و این واحدها به بیماران خاص به‌ویژه هموفیلی تزریق می‌شود.

وی تاکید کرد: کاهش اهدای خون متقاضیان در شوشتر باعث می‌شود تا تامین خون مورد نیاز برای این گروه‌های خونی قدری دشوار شود و مرکز انتقال خون شوشتر برای تامین نیاز بیماران با مشکل مواجه شود.

شیرخانی افزود: مردم باید برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند و شهرستان شوشتر برای رفع نیازهای خونی شهرستان نیازمند استقبال بیشتر مردم است.

اهدای خون کاهش پیدا کرده است

رئیس مرکز انتقال خون شوشتر گفت: اهدای خون در سطح شهرستان شوشتر به دلیل گرما و گذراندن ماه مبارک رمضان به صورت قابل توجهی کاهش پیدا کرده است و به این دلیل از مردم خواهشمندیم در راستای اهدای خون اقدام کنند.

وی تاکید کرد: مردم می‌توانند بازوی توانمند مرکز انتقال خون باشند و به این دلیل از آن‌ها خواستاریم تا در نوبت‌های اهدای خون خود به مراکز انتقال خون مراجعه کرده و با اهدای خون سالم ما را یاری کنند.تاريخ : 31 / 3 / 1392برچسب:, | 11 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا
یک کارشناس تغذیه توصیه کرد، با نوشیدن آب میوه‌های تابستانی از خطر گرمازدگی در امان بمانید.
فرزاد بابایی اظهارکرد: در گرمای شدید سیستم بدن دچار تغییر می‌شود و شرایطی مشابه شرایط تب برای فرد ایجاد می‌کند که متابولسیم بدن وی را ۷ تا ۱۳ درصد افزایش می‌دهد.
وی از دست رفتن آب بدن به دلیل تعریق را از جمله دیگر پیامدهای گرما برای بدن افراد عنوان و ادامه داد: همراه آب، مقدار قابل توجهی املاح و الکترولیت نیز از بدن فرد دفع می‌شود.
وی با بیان این که سدیم و پتاسیم مهمترین املاحی هستند که همراه آب در زمان گرما از بدن خارج می‌شوند، افزود: مواد دیگری چون آهن، زینک و کلسیم نیز ممکن است همراه آب دفع شوند که مقدار آن‌ها بسیار ناچیز است.
به گفته این کارشناس تغذیه، از دست رفتن آب و املاح تعادل آب و الکترولیت بدن را بر هم می‌زند و موجب کاهش حجم و فشار خون و به دنبال آن سردرد و سرگیجه خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: میوه‌های فصل تابستان می‌توانند میزان آب و الکترولیت بدن را تنظیم کنند و بهتر است قبل از قرار گرفتن در معرض گرمای شدید، از آن‌ها استفاده کرد.
بابایی یادآور شد: خربزه، طالبی، هندوانه، زردآلو و ... می‌توانند تا حدی از بروز گرما زدگی جلوگیری کرده، چرا که سرشار از آب و املاح هستند.
این کارشناس تغذیه با تاکید بر لزوم استفاده از آب فراوان در روزهای بسیار گرم، ادامه داد: در شرایط عادی توصیه می‌شود هر فرد هشت لیوان آب در روز مصرف کند، اما این میزان نیاز در روزهای گرم بسیار بیشتر است.
وی اظهار کرد: لازم است در زمان گرمای شدید از مصرف آب خیلی سرد به شدت پرهیز شود، همچنین آب آرام و به صورت جرعه جرعه نوشیده شود.
بابایی با اشاره به باور غلط رایج بین مردم مبنی بر استفاده از نوشابه‌های گازدار در زمان گرما، افزود: این نوشابه‌ها نه تنها موجب رفع تشنگی نمی‌شود، بلکه با افزایش قند خون باعث بالا رفتن غلظت خون خواهند شد و به علاوه مواردی از پارگی مری در اثر نوشیدن نوشابه سرد در زمان گرما نیز گزارش شده است.
به گفته این کارشناس تغذیه، دانه‌های گیاهی از جمله خاکشیر و تخم شربت نیز می‌توانند در پیشگیری از گرمازدگی تا حدودی موثر باشند.


تاريخ : 21 / 2 / 1392برچسب:, | 7 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

دزفول- اجرای طرح بسیج ملی ارتقا سلامت ایرانیان همزمان با سراسر کشور در شهرستان گتوند آغاز شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی دزفول برای اجرای این طرح چهار نفر از پرستاران نظام پرستاری شهرستان دزفول و پنج نفر از پرستاران جمعیت هلال احمر گتوند
مشارکت دارند.
این طرح در تمام ادارات و مراکز بهداشتی شهری و روستایی و نیز خانه های بهداشت اجرا می شود.
کارشناسان بهداشتی در راستای اجرای طرح بسیج ملی ارتقا سلامت ایرانیان علاوه بر کنترل فشار خون و وزن افراد بالای 30 سال ، اطلاعات لازم در خصوص نحوه کنترل فشار خون را به افراد آموزش می دهند.تاريخ : 4 / 2 / 1392برچسب:, | 6 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

صبح امروز نوزادی بدون پوست در بیمارستان نظام مافی شهرستان شوش متولد شده که تعجب همگان را برانگیخته است.

این نوزاد در قسمت‌هایی مانند پا پوست ندارد و به این دلیل باعث تعجب تیم مامایی و پزشکی بیمارستان نظام مافی شهرستان شوش شده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی دزفول در این باره در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: این کودک صبح امروز در بیمارستان نظام مافی شوش به دنیا آمده است.

عبدالرحیم صائمی تصریح کرد: این نوزاد به دلیل برخی مشکلات خود از استفاده شیر مادر در شرایط کنونی محروم شده است و متخصصان بر این نظرند که فعلا نباید از شیر مادر استفاده کند. وی با اشاره به علائم تعجب برانگیز این نوزاد گفت: این نوزاد در قسمت لب‌ها، زبان و دهان نیز دارای برجستگی‌هایی شبیه تاول است که هنور دلیل خاصی برای این علائم کشف نشده است.تاريخ : 31 / 1 / 1392برچسب:, | 14 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا
تار مو حاوی اطلاعات ارزشمندی در مورد سطح استرس در افراد مسن است که می توان از آن برای تعیین میزان خطر ابتلا به بیماری قلب در این افراد استفاده کرد.
به گزارش افکارنیوز، برخلاف آزمایش خون که میزان هورمون استرس را در یک نقطه خاص زمان مشخص می کند، آنالیز موی سر می تواند برای مشاهده سطح هورمون استرس کورتیزول در طول یک دوره چند ماهه مورد استفاده قرار گیرد.
این راهبرد به محققان امکان می دهد تا درک بهتری از تنوع سطح کورتیزول داشته باشند.
این مطالعه نشان داده است سالمندانی که در بلند مدت سطح بیشتری از هورمون استرس کورتیزول داشتند، احتمالا بیش تر به بیماری قلبی و عروقی مبتلا بودند.
"لورا ماننشیجن" مجری این تحقیقات از دانشگاه روتردام در هلند گفت: مطالعات ما حاکی است مانند فشار خون بالا یا چربی شکمی، افزایش سطح کورتیزول سیگنال مهمی است که میزان خطر بیماری قلبی را در افراد نشان می دهد.
به گفته وی و از آنجا که موی سر اطلاعاتی را درباره چگونگی تغییر سطح کورتیزول در طول زمان دریافت می کند پس بررسی موی سر می تواند ابزار بهتری برای ارزیابی خطر بروز بیماری قلبی باشد.
این مطالعه میزان کورتیزول را در یک گروه ۲۸۳ نفره بین ۶۵ تا ۸۵ ساله را بررسی کرد.
محققان از نمونه سه سانتی متری موی سر گرفته شده از مناطق نزدیک به پوست سر استفاده کردند و توانستند میزان کورتیزول را طی یک دوره سه ماهه اندازه گیری کنند.
افرادی که میزان زیادی کورتیزول در موی سر خود داشتند، بیشتر از سایرین سابقه بیماری عروق کرونر، سکته مغزی، بیماری شریان محیطی و دیابت از خود نشان دادند.
این یافته ها نشان دهنده ارتباط مشخص بین افزایش مزمن سطح کورتیزول و بیماری قلب و عروق است.
kتایج این تحقیقات قرار است در نشریه The Endocrine Society`s Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism (JCEM) منتشر شده است.


صفحه قبل 1 2 صفحه بعد